Każdy zegarek to historia.

Poznaj naszą.

 

Gdzie byłaby ludzkość, gdyby ludzie potrafili latać?

Na to pytanie nie ma odpowiedzi. Jednak już w mitologii Dedal potrafił zbudować własne skrzydła, które ostatecznie okazały się zgubą dla jego syna – Ikara.

W pierwszej kolekcji marki "Les Ailes du Temps" kształt uszu przypominający skrzydła jest alegorią marzeń ludzkości i jednocześnie stał się DNA marki występującym w każdym jej modelu.

 

 

Historia Emile Chouriet

Jean Depéry pochodzi z Genewskiej rodziny zajmującej się branżą zegarmistrzowską od XVII wieku. Ukończył on studia z zakresu mikroinżynierii i rozpoczął karierę w zakresie konstrukcji oraz produkcji elementów zegarków, po to aby w 1998 roku stworzyć własną markę.

Jego firma przybrała nazwę pochodzącą od imienia i nazwiska niezwykle utalentowanego XVII-wiecznego zegarmistrza - Emila Chouriet. Historia jest o tyle ciekawa, że przodek założyciela firmy -François Dagobert Depéry, był jednocześnie producentem komponentów, które Emile Chouriet wykorzystywał w swoich dziełach.

Jest to swoisty hołd dla współpracy między jego przodkiem, a mistrzem zegarmistrzostwa, podkreślający ogromne znaczenie połączenia talentu oraz wiedzy w dziedzinie luksusowego mierzenia czasu.

Historia ta pisze się nadal, co pewien czas wzbogacana o nowe modele, całymi garściami czerpiące z tradycji, z której wywodzi się marka Emile Chouriet.

Sojusz tradycji z nowoczesnością

Produkcja wyjątkowych zegarków nie może odbyć się bez połączenia tego, co ma do zaoferowania historia oraz tego, co oferują nowoczesne rozwiązania.

Tylko sojusz zawiązany pomiędzy zegarmistrzowskimi tradycjami budowanymi od wieków oraz nowoczesnych technologii może dać efekt w postaci doskonałych zegarków.

Czerpiąc z dziedzictwa szwajcarskiej tradycji, Emile Chouriet jednocześnie wprowadza ją na całkowicie nowe i jeszcze niepoznane obszary.

Poezja w milimetrach

Pracując z najnowocześniejszą technologią, na styku tradycji i nowoczesności, Emile Chouriet nieustannie inwestuje w nowe projekty, badania i rozwój. Produkuje mechanizm in-house,  i co bardzo istotne produkuje również własny balans i włos, co nadaje marce wyjątkowego prestiżu. W laboratorium Emile Chouriet bezustannie powstają nowe koncepcje, rysunki, aby znaleźć idealną krzywą i stworzyć idealną równowagę. Mierzenie czasu to poezja w milimetrach.