Mechanizm to serce zegarka.

Sprawdź, jak powstaje w manufakturze Emile Chouriet.


 

Założyciel firmy, Jean Depéry zawsze marzył o opracowaniu i wyprodukowaniu wszystkich elementów zegarka. Od najprostszych i najmniej skomplikowanych części, po najbardziej wyrafinowane i wymagające. Patrząc daleko w przyszłość, kilka lat temu zdecydował o wykonaniu ostatniego i najważniejszego kroku, by stać się w pełni niezależnym producentem - stworzenia własnego mechanizmu.

Ten krok, w połączeniu z już posiadanymi kołem i sprężyną balansu własnego projektu wprowadza manufakturę Emile Chouriet w całkiem nowy świat, świat nieograniczonych możliwości.

 

 

Jak bije to serce?

Główną część mechanizmu stanowi sprężyna balansu. Jej regulacja jest niezwykle złożoną operacją. Tworzenie własnego balansu to proces delikatnej alchemii, która prowadzi do bardzo precyzyjnej i regularnej pracy z częstotliwością 28 800 wahnięć na godzinę (4 Hz).

To tłumaczy, dlaczego bardzo niewielu producentów zegarków decyduje się na wytwarzanie balansu we własnym zakresie.

Mimo postępu nauki i technologii, podstawowa formuła tego bijącego serca każdego zegarka pozostała całkowicie niezmieniona od czasu jego odkrycia. Odkrycia, którego dokonał XVII-wieczny holenderski matematyk i naukowiec - Christiaan Huygens.

 

MOVEMENT
EC5318 Datas

Winding
Bidirectional self-winding

Power reserve
approx. 45h

 

Diameter
8’’’3/4 ; Ø19.4 mm

 

Functions
Hours, minutes, central second, date window

 

Height
4,8 mm

 

Escapement
Chouriet Swiss lever escapement

 

Parts
137

Balance spring
Chouriet spring

 

Jewels
27

 
 

Vibrations
28’800 a/h (4Hz)

Decoration

Sandblasted, nickel-plated or Geneva Stripes (Côtes de Genève)